Holendrzy mają 3 razy więcej rowerów niż samochodów

 

Wyjeżdżając do pracy do kraju tulipanów w celach zarobkowych, musisz wiedzieć że możesz dojechać w każde miejsce rowerem dzięki ścieżką rowerowym. Niderlandy posiadają około 35000 km tras rowerowych.

Niektóre Agencje pracy zatrudniając Cię, gwarantują Ci dojazd do pracy w formie jednośladu bądź samochodu służbowego. Prawda, że to super pomysł ze strony Agencji Pracy? Nie martwisz się zatem o dojazd do miejsca zatrudnienia.

Dziś w Holandii jest dwa razy więcej rowerów niż samochodów. A może nawet jeszcze więcej, bo na 16mln Holendrów przypada jakieś 18 mln rowerów … Zaś blisko połowa wszystkich podróży krajowych odbywa się na dwóch kółkach.

Najlepszą ciekawostką są opuszczone rowery. Co z nimi ?

By nie zginąć pod tonami złomu przedsiębiorczy Holendrzy poradzili sobie z problemem bardzo skutecznie. Specjalni strażnicy co kilka miesięcy robią przegląd rowerów zaklejając wokół koła i błotnika rzucającą się w oczy opaskę. Jeśli rower ma właściciela, ten ruszając zedrze opaskę i po sprawie. Ale jeśli po miesiącu opaska dalej jest na kole, wtedy pojazd jest zabierany do warsztatu (są przy każdym większym dworcu), gdzie go się czyści, naprawia a następnie… sprzedaje. Dzięki temu rower dostaje drugie (a czasem trzecie, i czwarte!) życie, a miasta wolne są od złomu.

Posiadając rower od Agencji Pośrednictwa Pracy otrzymujesz także zakwaterowanie oraz miejsce w którym możesz ten transport zostawiać. Poza tym, politycy poinformowali o dodatkowych inwestycjach w infrastrukturę dla rowerzystów. Fani jednośladów zyskają specjalne rowerowe autostrady, więcej stojaków, odnowione zostaną także przechowalnie rowerów.

Rowerzyści w Holandii to nieodłączny element krajobrazu – gdzie nie spojrzysz, tam zobaczysz kogoś jadącego na rowerze. Jeśli interesuje Cię Praca za granicą powinieneś zaakceptować fakt, że również dla Ciebie rower stanie się podstawowym środkiem transportu.

W Jobxion zawsze znajdziesz aktualne oferty pracy -> Jobxion Rekrutacje