Inwestujemy w pracowników – Jobxion organizuje naukę języka holenderskiego

Chcecie zwiększyć swoje szanse na atrakcyjne zatrudnienie w Holandii? Uczycie się języka niderlandzkiego! Już samo opanowanie podstaw komunikowania się w tym języku w sytuacjach zawodowych i codziennych może zmienić perspektywy zatrudnienia w kraju tulipanów i znacznie ułatwić wam funkcjonowanie.

Wychodząc naprzeciw temu wyzwaniu (wszak nie każdy ma podobne zdolności ligwistyczne czy poziom motywacji do samokształcenia), szkoła De Taalschool Pl Nl pani Anny Lech, w ścisłej współpracy z Jobxion prowadzi zajęcia z języka niderlandzkiego dla naszych zainteresowanych pracowników. Lekcje odbywają się w każdą niedzielę w biurze firmy w Tiel i trwają po 4 godziny.

Na ten moment w potyczki z językiem angażują się dwie grupy – początkujaca i średniozaawansowana. Celem wyznaczonym dla uczniów jest przede wszystkim opanowanie swobodnego komunikowania się w języku holenderskim, w szczególności z zastosowaniem fachowego słownictwa wykorzystywanego m.in na budowie, ale dla bardziej ambitnych istnieje również możliwość nauki na wyższym poziomie. Początkowe lekcje prowadzone są przez polską nauczycielkę – panią Annę, następny etap prowadzi osoba holenderskojęzyczna. Obecna grupa początkująca w Jobxion liczy 10 osób. W procesie dydaktycznym z uwagi na profil zawodowy uczniów, lektorka korzysta z podręcznika przeznaczonego do opanowania języka technicznego.

Na lekcji czwartej oraz dziesiątej kursanci zmierzą się z testem sprawdzajacym ich dotychczasowy stan wiedzy. Po dziesięciu spotkaniach (czyli łącznie 40 godzinach) oczekiwany jest skok z poziomu A0 (od zera) na A1 (podstawy komunikacji). Po 10 spotkaniach grupa awansuje do grupy średniozaawansowanej. Obecnie grupa ta liczy 4 panów, a lekcje prowadzone są już przez holenderskojęzyczną nauczycielkę, Alukę. Lekcje trwają po 4 (początkowo przy wsparciu Pani Anny). Zajęcia bazują, tak jak w przypadku kursu podstawowego, na podreczniku budowlanym, ale jest w nich więcej praktycznej rozmowy i ćwiczenia konkretnych sytuacji, z którymi może się zetknąć fachowiec pracujący w Holandii. Pod koniec kolejnego cyklu 10 spotkań uczniowie będą mieli egzamin ustny z pracownikiem Jobxion, po czym będą mogli kontynuować naukę w grupie zaawansowanej.

Trzymamy kciuki za naszych panów i życzymy sukcesów!

Link do strony szkoły:

www.detaalschool.net

Zostaw CV, my znajdziemy dla Ciebie pracę

Nie masz CV?
Zrób je z nami w 5 minut!

Jesteś zapracowany i nie miałeś czasu na przygotowanie CV? Nie szkodzi! Odpowiedz na kilka pytań, a Twoje zgłoszenie powędruje bezpośrednio do rekrutera. Całość zajmie 5 minut!