Jak budować relacje z kandydatem?

Zaufanie jest absolutną podstawą zdrowej i trwałej relacji. Dzięki zaufaniu cała komunikacja z innymi odbywa się w bardziej efektywny sposób. Jeśli ufasz osobom, z którymi pracujesz to łatwiej i pewniej podejmujesz się nowych wyzwań.

Jak już wiecie większość rekrutacji do pracy za granicę głownie wykonuje się online. Celem rekrutacji jest oczywiście zatrudnienie odpowiedniego człowieka na odpowiednie stanowisko. Najważniejsze to komunikacja oraz relacja z kandydatem.  Aby kandydat Nam zaufał na początku musi znać wszystkie poszczególne etapy procesu rekrutacyjnego.

Wyjazd do pracy za granicę jest zawsze pod znakiem zapytania , ponieważ do końca nie jesteśmy pewni czy wszystko co zostało uzgodnione będzie się zgadzało. Różne sytuacje w Naszym życiu zawodowym oraz prywatnym uzależnione są tylko i wyłącznie od Nas. Aby zdobyć zaufanie potencjalnego kandydata staram się zawsze na początku wysłuchać jego stanowiska i w poszczególnych etapach przygotować Go na następne procesy.

Profesjonalizm nie musi oznaczać sztywnej atmosfery. Traktujmy kandydata, tak jak byśmy chcieli być sami traktowani . Empatia w tym przypadku jest bardzo istotna, gdyż pozwala zrozumieć sytuację kandydata oraz emocje, jakie nim kierują na poszczególnych etapach procesu rekrutacji, a co za tym idzie pozwoli Ci lepiej reprezentować zarówno firmę jak i kandydata podczas negocjacji oferty.

Firma Jobxion  kieruje się zawsze najważniejsza myślą przewodniąWrażenia kandydata oraz Jego relacje z Nami mają wpływ na Jego dalsze sukcesy oraz wizerunek firmy.

Pracuj z JobXion !

Nasze oferty znajdziesz na : https://jobxion.pl/rekrutacje/