Zwrot podatku w Holandii

Na chwilę obecną można ubiegać się o zwrot podatku z Holandii z pięciu ostatnich lat.  Jeżeli chcesz wystąpić o zwrot podatku z Holandii koniecznie musisz posiadać Jaaropgave. Jest to holenderska karta podatkowa, w której opisane są wszystkie szczegóły Twojego wynagrodzenia. Jaaropgave otrzymujesz od swojego holenderskiego pracodawcy po zakończeniu bieżącego roku podatkowego. 

Jeżeli w bieżącym roku podatkowym pracowałeś u więcej niż jednego pracodawcy, musisz otrzymać kartę podatkową od każdego z nich. Jeżeli nie otrzymałeś swojej karty podatkowej lub gdzieś ją zgubiłeś musisz skontaktować się ze swoim pracodawcą, który ma prawny obowiązek przesłania Ci odpowiedniego dokumentu. Po przesłaniu deklaracji podatkowej holenderski urząd podatkowy, prześle Ci decyzję o nazwie Voorlopige Aanslag/Aanslag z informacją o przyznanej kwocie zwrotu podatku. Po otrzymaniu decyzji pozostaje jedynie czekać na przelew.

Terminy składania zeznań podatkowych:

  • Jeżeli zeznanie zostało złożone do 1 kwietnia to na zwrot podatku trzeba czekać 3-4 miesiące.
  • Jeżeli zeznanie zostanie złożone po 1 kwietnia, to na zwrot podatku trzeba czekać znacznie dłużej, bo aż do 6 miesięcy.

Zostaw CV, my znajdziemy dla Ciebie pracę

Nie masz CV?
Zrób je z nami w 5 minut!

Jesteś zapracowany i nie miałeś czasu na przygotowanie CV? Nie szkodzi! Odpowiedz na kilka pytań, a Twoje zgłoszenie powędruje bezpośrednio do rekrutera. Całość zajmie 5 minut!