Nauczyciel Praktyki Jimmy mówi:

W naszym nowym centrum szkoleniowo-edukacyjnym pracujemy  najlepszymi narzędziami i materiałami. W ten sposób zostaniesz przygotowany tak szybko, jak to możliwe do projektu na budowie lub instalacji. Rozmawialiśmy z Jimmy o centrum szkoleniowym, ale przede wszystkim o tym, dlaczego lubi uczyć ludzi .

Jakie jest twoje wykształcenie ?

“Sam od wielu lat pracuję w branży instalacyjnej i zawsze nadzorowałem praktykantów. To właśnie najbardziej lubiłem robić: uczyć ludzi prawdziwego fachu. Zwłaszcza, że niewiele osób wybiera zawód, który wymaga pracy rąk. Właściwie teraz wszyscy wybierają komputer, ale miły zawód, w którym można coś stworzyć, jest bardzo cenny. Tego właśnie staram się uczyć tutejszych uczniów.”

Dlaczego tak bardzo lubisz uczyć ludzi?

Mamy tu ludzi z różnych środowisk i z różnymi historiami. Jeden z nich to boczny uczestnik, drugi to jeszcze młody chłopak, który głównie szuka tego, czego teraz chce. To właśnie sprawia, że jest to tak wspaniała zabawa. Często spotykamy się z ludźmi, którzy nie wiedzą dokładnie, czego chcą. Czy chcą pracować w branży instalacyjnej? Albo stolarstwo? Ponieważ w JobXion współpracujemy z nauczycielami z różnych dziedzin, możemy wspólnie z uczniem zastanowić się, co najlepiej pasuje do jego potrzeb.”

Czy możesz nam powiedzieć coś więcej o ośrodku szkoleniowym?

„Bardzo dobrze układa nam się współpraca z account managerami i rekruterami. Wybierają kandydata, który ma motywację do nauki, a następnie rozpoczyna pracę dla naszych klientów. Kandydaci uczestniczą w kursie (dostosowanym do potrzeb klienta), dzięki czemu możemy dać im dobry start, zanim zaczną pracować dla naszych klientów. W ten sposób mają już pewien bagaż. Czasami są to zupełnie nowe osoby, ale czasami są to również kandydaci, którzy pracowali w danej dziedzinie w przeszłości. Wtedy głównie przechodzą kurs odświeżający. Na przykład uczą się, jak zainstalować rozdzielnicę z oddzielnymi grupami, jak zainstalować kocioł i jak zamontować grzejniki. Materiałem ćwiczeniowym jest również wentylacja i toaleta z umywalką. Ponadto omawiane są również maniery. Gdy ktoś potrzebuje poprawić swoje maniery, pomagamy mu w tym. Jak prawidłowo rozmawiać z klientem? Często nam ją odbierają. Właśnie dlatego, że mamy takie doświadczenie.”

Najbardziej podoba mi się, gdy ktoś wychodzi z ośrodka szkoleniowego z prawdziwym celem i pewną wiarą w siebie, że może pracować dla klienta. Po to się to robi, prawda?

Po pomyślnym przejściu tego procesu możemy zaproponować Ci pracę u jednego z naszych licznych klientów. Oczywiście robimy to w ramach konsultacji. Utrzymujemy ścisły kontakt z naszymi klientami, a także prosimy ich o wskazanie obszarów, w których powinniśmy. Czy dobrze do siebie pasujemy ? Jasne! Możesz iść do pracy! Chcesz więcej informacji? Zajrzyj tutaj