Nauczyciel praktyki  Henk mówi

Henk van der Lee jest nowym nauczycielem praktycznej nauki zawodu w centrum kształcenia i szkolenia JobXion. W naszym centrum testowym i szkoleniowym każdy znajdzie coś dla siebie. Niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem, praktykantem czy doświadczonym profesjonalistą: u nas jesteś we właściwym miejscu. W poniższym blogu opowiadamy więcej o Henku. Co go napędza? Co będzie robił w ramach JobXion i oczywiście…. Jakie są plany dotyczące nowego ośrodka szkoleniowego?

Jakie jest Twoje wykształcenie?

„Urodziłem się i wychowałem w Gorinchem. Chodziłem do szkoły technicznej .A potem poszedłem do pracy. W tamtych czasach zarabianie pieniędzy było ważniejsze.Zaczynałem w fabryce stolarki jako 16-latek. Chciałem rzucić studia. A mój ojciec powiedział: „Nie obchodzi mnie to, ale czy jesteś pewien  że masz pracę w tym tygodniu?” Tak było kiedyś. Potem rozpocząłem pracę w fabryce stolarki. To tam po raz pierwszy poznałem branżę stolarską. Wykonywałem drewniane szkielety, grodzie dachowe, świetliki i ścianki działowe”.

Jak zacząłeś nauczać?

mebli znają branżę od podszewki. Potem  bardziej zainteresował mnie sektor budownictwa otwartego i zacząłem pracować dla różnych wykonawców w tym rejonie. Wykonałem tam całą  pracę. Potem zajołem się układaniem suchej zabudowy w pomieszczeniach . Zorganizowałem tam kurs szkoleniowy, podczas którego chłopcy przez jeden dzień w tygodniu chodzili do szkoły, a w pozostałe dni pracowali. To właśnie tam zakiełkowała we mnie chęć nauczania, a następnie przez 16 lat z wielką przyjemnością pracowałem w szkole, w której zacząłem uczyć stolarstwa. Jeśli o mnie chodzi, nie ma lepszego handlu”.

Czym dokładnie będziesz się zajmować w JobXion?

W JobXion utworzyliśmy zupełnie nowe centrum szkoleniowe, w którym szkolimy ludzi w zakresie stolarstwa i instalacji. Jestem nauczycielem praktycznej nauki zawodu stolarza. Uczestnicy otrzymają prawdziwe lekcje praktyczne, np. nauczą się prostych szalunków dla betoniarza, ale także ustawiania profili ościeżnic, wieszania drzwi (zawiasy/zamki) i stolarki lukarn. Potrafią także czytać rysunki oraz posługiwać się narzędziami elektrycznymi i ręcznymi. Dysponujemy kompletnym parkietem szkoleniowym z różnego rodzaju obszarami praktycznymi, w których można się sprawdzić. Dysponujemy również terenem zewnętrznym, na którym można pracować w każdych warunkach pogodowych. I owszem, mamy nawet prawdziwą chatę!

Dlaczego tak bardzo lubisz to, co robisz?

Najbardziej podoba mi się to, że mogę naprawdę czegoś nauczyć ludzi. W wolnym czasie jestem zawsze zajęty piłką nożną jako trener i szkoleniowiec. Bardzo lubię, gdy mogę nauczyć czegoś ludzi, aby oni również się rozwijali. Możemy naprawdę coś znaczyć dla naszych kandydatów, ale także dla naszych klientów. Uczymy ludzi nie tylko praktycznej strony pracy, ale także tego, w jaki sposób mogą później przygotować się do samodzielnej pracy. Uczymy ich wiedzy zawodowej, ale jednocześnie uczymy ich etykiety, tak aby zarówno nasi klienci, jak i kandydaci czuli się komfortowo we współpracy. Ładne, prawda?

Pierwsza grupa rozpoczęła już zajęcia w naszym nowym ośrodku szkoleniowym. Czy jesteś ciekaw, co możemy zrobić dla Ciebie jako profesjonalisty? Czy dla Was jako organizacji? Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową lub do kontaktu z nami!