Praca na ZZP? W JobXion to możliwe

Długo czekaliśmy, by móc przekazać tę wiadomość. Od teraz, można pracować z JobXion również rozliczając się przez działalność gospodarczą (ZZP). Wiele razy spotykaliśmy się z pytaniami o taką możliwość i w odpowiedzi na nie, wdrożyliśmy rozwiązanie, na którym zyskują wszyscy, a w szczególności fachowiec.

Jak to działa?
Jeśli chcesz pracować na ZZP, to we współpracy z Klientem, przygotowujemy zestaw umów dla każdej ze stron. Z nami podpisujesz umowę pośrednictwa, a kontrakt bezpośrednio z firmą, dla której będziesz pracować. Z oferty mogą skorzystać nowi współpracownicy oraz Ci, którzy chcą przejść z 4-ej fazy na działalność.

Z twojej strony wszystko jest proste i bezkosztowe. Podpisujesz odpowiednie umowy i zaczynasz pracę. Nie płacisz JobXion żadnej prowizji, wszystko trafia do Twojej kieszeni. 

Wyższe stawki ale i obowiązki

Pracując na ZZP dostajesz pieniądze bezpośrednio od firmy, której wystawiasz faktury. Są to wyższe kwoty niż miałbyś będąc zatrudnionym na holenderską umowę o pracę. Pociąga to za sobą niestety nowe obowiązki. To Ty jesteś odpowiedzialny za poprawne rozliczenia, ubezpieczenia społeczne i polisę wypadkową. Sam musisz również zadbać o ubrania robocze, narzędzia, transport i zakwaterowanie. Decyzja o przejściu na ZZP wymaga więc szczegółowego policzenia. Ze względów podatkowych, warto o wcześniejszą konsultację księgową.  

Nie masz również płatnego urlopu i innych dodatków. Musisz więc zadbać, aby z comiesięcznych wpływów odłożyć sobie odpowiednią kwotę. 

Uwaga! Nie w każdym projekcie i nie dla każdego klienta możliwa jest praca na ZZP.  

Jeśli chcesz pracować na ZZP, masz aktywną działalność gospodarczą, skontaktuj się z naszą rekruterką i zostaw swoje dane.

Więcej informacji