Rozmowa kwalifikacyjna w JobXion

Pewnie każdy z Nas ma już za sobą niejedną rozmowę o pracę. Rozmowa kwalifikacyjna to nic innego jak spotkanie pracodawcy z potencjalnym pracownikiem.

W JobXion odbywa się to nieco inaczej. Ze względu na to, że mamy tylko jedno biuro w Polsce, a kandydaci aplikują na nasze ogłoszenia z terenu całego kraju, bądź zza granicy, nie zawsze jest możliwość, aby spotkać się twarzą w twarz. W zdecydowanej większości przypadków przeprowadzamy rekrutację telefoniczną i on-line.

Po złożeniu aplikacji przez portal ogłoszeniowy lub aplikując bezpośrednio przez naszą stronę internetową, rekruter kontaktuje się z kandydatem, aby przeprowadzić rozmowę. Staramy się, aby czas między złożeniem wniosku a próbą kontaktu rekrutera z osoba aplikująca był jak najkrótszy. Potencjalny pracownik musi poświęcić nam chwilę, żeby porozmawiać o ofercie, opowiedzieć coś o sobie oraz o swoim dotychczasowym doświadczeniu zawodowym, kwalifikacjach/kursach, a wtedy my mamy możliwość przedstawienia oferty i warunków zatrudnienia oraz możemy dobrać odpowiedni, indywidualnie dopasowany do kandydata projekt.

Rozmowy przeprowadzane są w sposób profesjonalny, szanujący czas kandydata.

Jakich pytań może się spodziewać osoba aplikująca i starające się o pracę podczas procesu rekrutacji? Co istotnego musi Nam przekazać, na czym się skupić? Oto kilka przykładowych pytań w procesie rekrutacji:

– Co skłoniło Pana do złożenia CV na Nasze ogłoszenie?

– Czy ukończył Pan szkołę branżową?

– Ile lat doświadczenia posiada Pan w danych zawodzie? Co Pan wykonywał, co potrafi robić na konkretnym stanowisku?

– Znajomość rysunków technicznych i odczytywanie z planów.

– Praca w Polsce gdzie, ile lat?

– Czy pracował Pan już za granicą? Jeśli tak, to gdzie i przez jaki okres?

– Czy ma doświadczenie z Holandii? (referencje)

– Certyfikaty, kursy, dyplomy

– Przy jakich typach budowy pracował?

– Jakie ma preferencje? Gdzie chce pracować?

– Pytania specjalistyczne związane z określonym zawodem, na który aplikuje.

– Pytamy o znajomość języków obcych i ich poziom. Jeśli kandydat ją deklaruje, wtedy rekruter dokonuje weryfikacji poprzez przeprowadzenie krótkiej konwersacji.

Zawsze prosimy podczas rozmowy, aby kandydat był z nami szczery w opisywaniu swojego doświadczenia zawodowego, ponieważ często ubarwiają swoje umiejętności, co w późniejszym czasie wychodzi na jaw i zdarza się tak, że Panowie są odsyłani z projektów, ponieważ nie są w stanie w należytym stopniu wypełniać swoich obowiązków.

Następnie ustalamy z Panem wstępna datę dostępności do pracy oraz przesyłamy dokumenty (ankiety umiejętności w danym zawodzie) do uzupełnienia.

Na podstawie otrzymanych dokumentów i po stworzenia profilu kandydata, staramy się dostosować odpowiednie warunki finansowe do każdego indywidualnie. Następnie przedstawiamy osobę kolegom ze strony holenderskiej i oni po zapoznaniu się z profilem decydują, czy i gdzie umieścić go na projekcie. Kolejny krok po pozytywnej akceptacji to wystawienie umowy o skierowanie do holenderskiego pracodawcy i potem nareszcie rusza cała machina przygotowawcza do wyjazdu.

Sprawdź Nasze aktualne oferty pracy na stronie:

JobXion – budujące oferty pracy w Holandii – Jobxion – praca na budowie w Holandii