Stały kontrakt w Holandii

Stały kontrakt dla Artura. Polak doceniony przez holendereskiego pracodawcę

Kiedy nasi piłkarze jadą za granicę, wiedzą, że aby grać, muszą być lepsi od miejscowych zawodników. W budownictwie jest podobnie. Żaden holenderski pracodawca nie zaoferuje stałej umowy słabemu pracownikowi. Dlatego jesteśmy dumni, że po raz pierwszy w historii Jobxion, Polak dostał kontrakt bezpośrednio od naszego klienta. Nawet wśród Holendrów, których zatrudniamy, takie sytuacje zdarzają się bardzo rzadko.

Artur Janicki jest pierwszym Polakiem w Jobxion, który zaczął jako pracownik tymczasowy, a sprawdził się na tyle, że nasz holenderski klient zdecydował się zaproponować, pochodzącemu z Lublina mężczyźnie, stały kontrakt. W tej chwili pracuje dla nas prawie 150 profesjonalistów z Polski. Czyli patrząc na te liczby – sześć razy łatwiej dostać się na prawo, niż otrzymać propozycję stałej pracy ze strony klienta!

Co zdecydowało o sukcesie Artura? Dla Jobxion pracował od lutego 2016 roku. Jest doświadczonym hydraulikiem, zdał egzamin VCA. Kiedy spotykamy się na budowie w Diemen pod Amsterdamem, akurat ma chwilę przerwy. W rozmowie nieco się kryguje. Ale w końcu dochodzi do sedna. Porządna, uczciwa robota. Bez robienia zbędnego szumu, za to pełnym zaangażowaniem w rozwiązywanie problemów. To właśnie doceniła firma Piels Technische Installaties.

Nasz bohater rozważał również samozatrudnienie, zwane w Holandii ZZP, ale skalkulował, że najkorzystniejsza będzie jednak holenderska umowa o pracę. Objęta jest ona układami zbiorowymi, które gwarantują pracownikom różne świadczenia – nawet codzienny dodatek na kawę. Takich samych warunków zatrudnienia przestrzegamy również w Jobxion, więc Artur doskonale wiedział, czego oczekiwać.

Taka sytuacja, to dla nas mały smutek i ogromny powód do dumy. Smutek, bo wiadomo, tracimy świetnego pracownika. Ale duma, wynika z tego, że Polak został naprawdę doceniony. Po raz kolejny, udowodniliśmy, że Polska ma świetnych fachowców.

Jeśli jesteś fachowcem i chcesz powtórzyć sukces Artura, zacznij od zrobienia pierwszego kroku i kontaktu z naszym rekruterem. On pomoże Ci znaleźć odpowiednią ofertę. Wciąż szukamy cieśli szalunkowych, stolarzy budowlanych, elektryków i hydraulików. Zapraszamy.

Zostaw CV, my znajdziemy dla Ciebie pracę

Nie masz CV?
Zrób je z nami w 5 minut!

Jesteś zapracowany i nie miałeś czasu na przygotowanie CV? Nie szkodzi! Odpowiedz na kilka pytań, a Twoje zgłoszenie powędruje bezpośrednio do rekrutera. Całość zajmie 5 minut!