Jak wygląda praca elektryka w Holandii?

Electromonteur (czyt. elektromonter),  to po holendersku elektromonter. Można też spotkać się z terminem Electricien (elektryk) lub Kastenbouwer/Panelenbouwer – tak jednak nazywany jest monter szaf i paneli sterowniczych. Praca każdego z tych specjalistów jest niezwykle odpowiedzialna. 

Zakres prac elektromontera dotyczy zazwyczaj tworzenia (lub renowacji) instalacji elektrycznych, systemów alarmowych, czy innych sieci, które są oparte o okablowanie. Od punktu poboru mocy, do gniazdka. Fachowiec musi więc nie tylko dysponować odpowiednim doświadczeniem ale również uprawnieniami. 

ele1

Narzędzia elektromontera

Każdy elektryk powinien mieć swój zestaw narzędzi podręcznych. Do minimum należy następujący zestaw: kombinerki, szczypce do usuwania izolacji, śrubokręt z izolacją, próbnik, młotek, przecinak do rur, piła ręczna i sprężyna naciągowa.

 Jobxion zapewnia naszym pracownikom elektronarzędzia (wiertarkę, odciągarkę pyłu, przedłużacz na szpuli), a także niezbędne do pracy na stanowisku lampy oświetleniowe, odzież roboczą, kask, słuchawki, a jeśli jest taka potrzeba – obuwie robocze (standard S3).

Zainteresowany? Wyślij CV!