SPAWACz

Jak wygląda praca spawacza w Holandii?

Chcesz pracować jako spawacz? Trafiłeś idealnie! 

Lasser 
to po holendersku spawacz. W Królestwie Niderlandów jest bardzo duże zapotrzebowanie na usługę fachowców, którzy potrafią pracować w metodach MIG, MAG, TIG i innych. Ceni się przede wszystkim doświadczenie, dokładność ale również znajomość języka holenderskiego lub angielskiego. Jak wygląda praca spawacza w Holandii? 

Samo spawanie, to łączenie powierzchni przy pomocy stopionego metalu. W zakres obowiązków spawacza wchodzi przede wszystkim proces spawania (najczęściej) przy pomocy technologii MIG, MAG lub TIG. Ale oprócz tego również cięcie, wiercenie otworów , a także znakowanie i wygładzanie spawanej powierzchni. Do tego dochodzi jej przygotowani oraz dbanie i konserwacja narzędzi.

Najwięcej ofert pracy dla spawacza jest w sektorze przemysłowym oraz budowlanym.  Jako Agencja Pośrednictwa Pracy łączymy najlepszych holenderskich pracodawców z polskimi pracownikami. Zapewniamy pracę w najciekawszych projektach budowlanych. 

Jakie technik spawalniczych używa się w Holandii?

Teraz, gdy masz lepszy pomysł na spawacza, przeprowadzamy Cię przez różne techniki spawania.

Spawanie metodą TIG
Spawanie metodą TIG to spawanie łukiem elektrycznym i oznacza Tungsten Inert Gas. Służy głównie do spawania cienkich blach z aluminium i stali nierdzewnej. Jakość spawania TIG jest bardzo wysoka, ale jednocześnie trudna, ponieważ materiał dodatkowy musi być dodawany ręcznie. Krótko mówiąc, technika spawania stosowana głównie przez ekspertów.

Spawanie metodą MIG
Spawanie metodą MIG jest tak zwanym procesem spawania łukowego i oznacza spawanie metali gazami obojętnymi. Spawanie metodą MIG wykorzystuje gaz szlachetny (argon, a czasem hel) i jest używane głównie do łączenia miedzi, aluminium lub stopów aluminium. Ta technika spawania jest stosowana tylko w pomieszczeniach zamkniętych, gdy gaz ochronny nie może zostać odciągnięty przez wiatr. Otrzymana spoina nie jest tak ładna jak w przypadku TIG-a.

Spawanie MAG
Spawanie MAG jest częścią procesu spawania łukowego i można je porównać z spawaniem MIG, tylko spawanie MIG wykorzystuje aktywny gaz. Skrót Metal Active Gas oznacza skrót. Do spawania metodą MAG stosuje się mieszaninę argonu, dwutlenku węgla i tlenu. Ta technika spawania jest stosowana głównie do stali niestopowych i niskostopowych. W świecie spawania technologia spawania MAG i MIG jest często postrzegana jako jedna metoda, ponieważ różni się tylko gazem. Często mówią o spawaniu MIG / MAG.

Warunki pracy w Holandii w JobXion

Naszym pracownikom staramy się zapewnić jak najlepsze warunki pracy i życia. 

Zapewniamy pomoc naszego koordynatora przy wyrobieniu numerów BSN i SOFI. Zapewniamy szkolenie i egzamin VCA – bezpłatny w przypadku zdania za pierwszym razem. Certyfikat jest ważny przez 10 lat w m.in. w Holandii, Belgii i Niemczech.

Standardem jest u nas zapewnienie certyfikowanych narzędzi i ubioru ochronnego – takiego jak maski i okulary spawalnicze. 

Naszym pracownikom zapewniamy również zakwaterowanie w najlepszych możliwych warunkach. W pokojach jednoosobowych z dobrym internetem. Jako JobXion mamy aż własnych 10 domów i ciągle szukamy kolejnych do kupienia. 

Zainteresowany? Wyślij CV!

Rekruterzy

Skontaktuj się z odpowiednim rekruterem

Anita

Rekruter
anita@jobxion.pl
tel. 606 280 287

Marlena

Rekruter
marlena@jobxion.pl
tel. 507  745 663